Akácliget Óvoda

ovoda.nyiracsad@gmail.com

Étkezés

Heti étrend

Az étlapot az egészséges táplálkozás alapelvei mellett, a kisgyermekek életkori sajátosságaira jellemző tápanyagszükségletük figyelembevételével készítjük. Az étlap  a pontos tájékoztatás céljából kifüggesztésre kerül az óvoda hirdetőtábláján.
Óvodánkban konyhai személyzet gondoskodik a kisgyermekek ízletes, megfelelő hőmérsékletű és élelmiszer-biztonsági szempontból kifogástalan élelemmel való ellátásáról, tálalásról. A diétás gyermekek számára külön ellátást biztosítunk szakorvosi igazolás alapján. Óvodánkban HACCP rendszert működtetünk.

A gyermeknek az egészséges táplálkozás érdekében naponta az öt alapélelmiszer csoport mindegyik tagjából kell fogyasztania. Az alapélelmiszer-csoportok a következőek:

1. kenyér, pékáru, tésztaféle, rizs
  2. gyümölcs, zöldség
  3. hús, hal, tojás
  4. tej és tejtermék
  5. olaj, margarin, vaj, zsír

Fontosnak tartjuk a napi folyadékszükséglet biztosítását, a helyes táplálkozás megalapozását.

Csatolt fájl(ok)

Vissza az előző oldalra!